Inca un record a cazut la Euro 2020

Duminica, 20 Iunie 2021, ora 08:55
2333 citiri

Polonezul Kacper Kozlowski (Pogon Szczecin) a devenit, sambata, cel mai tanar jucator din istoria Camionatului European, dupa ce a intrat pe teren in repriza a doua a meciului cu Spania, a informeaza lequipe.fr.

In varsta de 17 ani si 246 de zile, Kozlowski l-a schimbat, in minutul 55, pe Mateusz Klich.

Recordul precedent nu a rezistat nici macar o saptamana. Duminica trecuta, englezul Jude Bellingham (Borussia Dortmund), in varsta de 17 ani si 349 de zile, a intrat pe teren in minutul 82 al partidei cu Croatia.

Inaintea aceestei editii a turneului final al Campionatului European, cel mai tanar jucator a fost olandezul Jetro Willems, care a jucat la Euro-2012 la varsta de 18 ani si 71 de zile.

Reprezentativa Spaniei a remizat, sambata seara, scor 1-1, cu selectionata Poloniai, intr-un meci disputat pe Stadionul La Cartuja din Sevilla, in Grupa E a Campionatului European.

Au marcat: Morata '25 / Lewandowski '54. Gerard Moreno a ratat in minutul 57 un penalti.

Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...