Euro 2020: meciul Danemarca - Belgia s-a oprit in minutul 10. Fanii si jucatorii l-au aplaudat indelung pe Christian Eriksen VIDEO

Joi, 17 Iunie 2021, ora 19:30
4021 citiri
Mesajul afisat de fanii danezi

Meciul Danemarca - Belgia de la Euro 2020, primul al gazdelor dupa evenimentul dramatic petrecut la confruntarea cu Finlanda, a avut parte de un moment emotionant indreptat catre Christian Eriksen.

Astfel, cum Eriksen era purtatorul tricoului cu numarul 10 la nationala Danemarcei, protocolul intalnirii cu Belgia de la Copenhaga a prevazut o scurta pauza in minutul 10. Scorul in momentul intreruperii era 1-0 pentru Danemarca, gol marcat in minutul 2.

Dupa ce arbitrul a oprit ostilitatile, fanii si jucatorii celor doua echipe l-au aplaudat indelung pe jucatorul care a fost la un pas de a-si pierde viata pe aceeasi arena, in urma cu cateva zile.

China cere mai multă "încredere" în relațiile cu Statele Unite. Mesajul transmis de către un oficial important
Ministrul chinez al apărării, Dong Jun, a lansat un apel la mai multă "încredere" între Beijing şi Washington în cursul unei discuţii cu omologul său american, Loyd Austin, prima la acest...
Șeful Pentagonului și-a sunat omologii din Orientul Mijlociu și Europa. Ce mesaj categoric a transmis
Secretarul american al apărării, Lloyd Austin, a avut luni convorbiri telefonice cu omologii săi din Orientul Mijlociu şi Europa, exprimându-şi sprijinul pentru Israel după atacurile...