Euro 2020: Ucraina si Macedonia de Nord, meci dramatic pe Arena Nationala din Bucuresti. Trei goluri si doua penalty-uri ratate

Joi, 17 Iunie 2021, ora 17:58
7692 citiri
Ucraina a deschis scorul pe Arena Nationala

Arena Nationala a gazduit joi, 17 iunie, al doilea meci din grupa C de la Euro 2020, cel dintre Ucraina si Macedonia de Nord, cu incepere de la ora 16.00.

A fost o intalnire spectaculoasa si dramatica in minutele de final. Ucraina a condus cu 2-0, goluri Yarmolenko si Yaremchuk in prima repriza, insa Macedonia de Nord a revenit in meci in urma unui penalty. Alioski a ratat initial, dar a revenit si a redus din diferenta. Ucraina a ratat desprinderea in minutul 83, Malinovsky ratand si el o lovitura de la 11 metri.

Partida a fost cea de-a doua organizata pe stadionul din Bucuresti dupa intalnirea Austria - Macedonia de Nord (3-1).

Desfasurarea LIVE a meciului:

*Final de meci, 2-1 pentru Ucraina

*Penalty ratat de Ucraina in minutul 83.

*Gol Macedonia de Nord. Alioski inscrie cu poarta goala dupa ce, in prealabil, a ratat un penalty. 2-1 pentru Ucraina in minutul 57.

*Pauza, 2-0 Ucraina.

*2-0 pentru Ucraina in minutul 34, gol Yaremchuk.

*Yarmolenko deschide scorul in urma unui corner, 1-0 pentru Ucraina.

*A inceput meciul.

*Echipele de start:

Ucraina: Bushchan - Karavaev, Zabarnyi, Matviyenko, Mykolenko - Shaparenko, Stepanenko, Zinchenko - Yarmolenko, Yaremchuk, Malinovskyi

Macedonia de Nord: Dimitrievski - Ristovski, Velkoski, Musliu - Nikolov, Spirovski, Ademi, Alioski - Bardi - Elmas, Pandev

In clasamentul grupei, adversarele de astazi, Ucraina (2-3 cu Olanda la debut) si Macedonia de Nord, au zero puncte, astfel ca intalnirea are caracter decisiv.

Exista chiar posibilitatea ca invinsa din meciul Ucraina - Macedonia de Nord sa fie prima echipa eliminata matematic de la Euro 2020, in functie si de rezultatul meciului Olanda - Austria, programat la Amsterdam, la ora 22.00.

Rusia susține că are probe care dovedesc implicarea Ucrainei în atacul din Moscova. Un suspect, dus să participe la anchetă în scaun cu rotile VIDEO
Anchetatorii ruşi au transmis joi, 28 martie, că autorii atentatului de la periferia Moscovei, soldat cu 143 de morţi, aveau ”legături cu naţionaliştii ucraineni” şi au primit sume...
Avertisment la Paris: Anunțuri care par oficiale le cer francezilor „să se angajeze în Ucraina”. „Uzurparea unui site oficial al Forţelor Terestre”
Ministerul Apărării din Franța a denunțat joi, 28 martie, pe X, un fals site care folosește logoul instituţiei și care cere ca 200.000 de francezi să se angajeze în Ucraina. ”URL-ul...