Echipa lui Sumudica, egal dramatic in campionatul Turciei. Gaziantep FK a marcat in dubla inferioritate numerica

Duminica, 18 Octombrie 2020, ora 18:26
3238 citiri

Formatia Gaziantep FK, antrenata de Marius Sumudica, a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul disputat duminica, in deplasare, cu Antalyaspor, in etapa a cincea a campionatului Turciei.

Conform news.ro, germanul Sidney Sam a deschis scorul pentru gazde, in minutul 3, apoi doi jucatori ai oaspetilor au fost eliminati, belgianul Kevin Mirallas ('28) si brazilianul trecut prin Romania Junior Morais ('66), dupa ce au primit cate doua cartonase galbene.

In noua jucatori, Gaziantep a egalat prin turcul Furkan Soyalp, in minutul 70, inainte ca Sam sa vada cartonasul rosu direct, pentru un fault dur.

La echipa lui Sumudica, mijlocasul Alexandru Maxim a jucat pana in minutul 68, iar fundasul Alin Tosca a evoluat tot meciul.

In urma acestui rezultat, Gaziantep, fara victorie in acest sezon, ocupa locul 18, cu patru puncte, iar Antalyaspor, locul 3, cu opt puncte. Lider este Alanyaspor, cu 10 puncte (4 jocuri), echipa urmata de Karagumruk, cu opt puncte. Fenerbahce are tot opt puncte, fiind pe locul 4, cu un joc mai putin.

Planul fenomenal la care lucrează Dan Șucu. Și-a propus aducerea unui nume uriaș la Rapid
După "falimentul" proiectului Cristiano Bergodi, acționarul majoritar al Rapidului, Dan Șucu, lucrează la un plan nou pentru Rapid. Conform informațiilor furnizate de jurnalistul Sorin...
Rapid caută antrenor. Singurul român luat în calcul. Cine va pregăti echipa pentru meciul cu FCSB
FC Rapid s-a despărţit de comun acord de antrenorul italian Cristiano Bergodi, după o serie negativă de patru înfrângeri consecutive, în primele patru etape ale Play-Off-ului. În urma...