Echipa lui Marius Sumudica, al 6-lea egal din ultimele 7 meciuri. Alex Maxim a deschis scorul pentru Gaziantep

Sambata, 31 Octombrie 2020, ora 15:42
2344 citiri
Marius Sumudica

Gaziantep FK a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat sambata, in deplasare, cu Genclerbirligi, in etapa a 7-a a campionatului turc de fotbal.

Conform news.ro, Maxim a deschis scorul in minutul 16, din penalty, pentru echipa antrenata de Marius Sumudica. Gazdele au egalat, in minutul 56, prin Candeias. Aceasta este cea de-a sasea remiza inregistrata de Gaziantep FK in ultimele sapte runde.

Fundasul Alin Tosca si mijlocasul Alexandru Maxim au jucat tot meciul la oaspeti, in timp ce Bogdan Stancu a fost rezerva la Genclerbirligi.

Dupa acest rezultat, Gaziantep ocupa locul 9, cu opt puncte, iar Genclerbirligi, locul 19, antepenultimul, cu cinci puncte. Pe primul loc este Alanyaspor, cu 16 puncte.

Ignorat de Iordănescu, erou în Turcia. Internaționalul care a fost decisiv pentru echipa românilor
Mijlocaşul român Alexandru Maxim, cu un gol şi o pasă de gol, a fost artizanul victoriei echipei Gaziantep FK cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei Kasimpaşa SK, duminică, pe teren propriu,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...