Duel dramatic al romanilor din Croatia. Hajduk a castigat in minutul 95, dupa un gol marcat de portar (Video)

Duminica, 11 Martie 2018, ora 12:06
3395 citiri

Un duel al romanilor a avut un deznodamant dramatic in Croatia, acolo unde s-au intalnit echipele Hajduk Split si Istra.

S-au duelat aici doi fosti dinamovisti, e vorba de Cosmin Matei si de Steliano Filip. Iar Filip a avut o seara grea, care a inceput prost, caci la golul de 0-1 a fost depasit usor, iar dupa o centrare de pe flancul sau un alt fost dinamovist, Vojnovici, care a purtat si el banderola in Stefan cel Mare in 2015, a marcat un gol simplu.

Dupa pauza, acelasi Filip a apreciat gresit o traiectorie a balonului dupa o centrare, a sarit in contratimp si i-a permis lui Cosmin Matei, care se afla imediat in spatele sau, sa inscrie lejer, pentru 2-1.

Matei si Filip au fost titulari in echipele lor, dar au fost inlocuiti pe parcurs, Matei in minutul 67, iar Filip in minutul 69.

Finalul a fost dramatic la Split, Hajduk castigand in ultimele 20 de minute, dupa goluri marcate in minutele 71 si 95.

Golul din minutul 95 a fost marcat chiar de portarul lui Hajduk, Karlo Letica, de 21 de ani, 2,01 inaltime! Acesta a fugit in careul advers la ultima faza si a punctat cu capul spectaculos dupa un plonjon:

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#Hajduk Split invinge Istra Video, #duel dramatic romani Croatia Matei Filip, #portar marcheaza minut 95 Hajduk Video , #stiri fotbal