Dramatism în meciul UTA - Rapid din Liga 1. Giuleștenii au condus cu 2-0 până în minutul 82. Cum s-a încheiat partida

Vineri, 10 Septembrie 2021, ora 23:29
4489 citiri
Rapid a ratat victoria la Arad

Formaţia Rapid a remizat, scor 2-2, cu UTA Arad, după ce a condus cu 2-0 până în minutul 82 al meciului din etapa a VIII-a a Ligii I, conform news.ro.

Pentru Rapid a marcat Albu '16, '21, iar pentru UTA au înscris Hora "82 (penalti) şi Antal '85.

UTA Arad: Fl. Iacob - Vukcevic (Tomozei '66), Erico, Benga, Shliakov - Passaglia (Hora '46), Vorobjovas - Ubbinik, Miculescu, Roger - Dangubic (Antal '70). Antrenor: Laszlo Balint

Rapid Bucureşti: H. Moldovan - Goge (Moise '74), Săpunaru, Dandea, J. Morais - Carnat, Al. Albu, Crepulja, Sefer (Pănoiu '63)- Ad. Bălan, Hlistei. Antrenor: Mihai Iosif

Cartonaşe galbene: Ubbink '50, Vukcevici '54 / Albu '23, Dande '81

Arbitri: Iulian Călin – Vladimir Urzică, Daniel Mitruţi – Marius Omuţ

Observator: Ioan Onicaş