Dramă în fotbal! A dat primul său gol în Liga Campionilor, iar după câteva minute i-a murit tatăl. Mesajul dureros al jucătorului

Vineri, 17 Septembrie 2021, ora 12:06
2359 citiri
Nathan Ake (dreapta), alături de tatăl său

Fotbalistul echipei Manchester City, Nathan Ake, a anunţat în social media că tatăl său a murit la câteva minute după ce l-a văzut înscriind în Liga Campionilor, conform news.ro.

“Ultimele săptămâni au fost cele mai dificile din viaţa mea, tata a fost foarte bolnav şi nu mai era posibil niciun tratament. Am avut norocul de a avea susţinerea logodnicei mele, familiei şi prietenilor.

Ieri, după o perioadă dificilă, am înscris primul meu gol în Liga Campionilor şi după doar câteva minute el a trecut în nefiinţă, cu mama mea şi fratele meu alături. Poate aşa a fost să fie, să mă vadă jucând era mereu pentru el un motiv de mândrie şi îl făcea fericit. Ştiu că eşti mereu cu mine, vei fi mereu în inima mea şi acesta a fost pentru tine, tata”, a scris Ake, joi, pe Instagram.

Miercuri seară, Manchester City a învins Leipzig cu scorul de 6-3, în grupele Ligii Campionilor, meci la care Ake a marcat în minutul 16.

Drama prin care a trecut ”coșmarul” României în meciul cu Columbia. Tatăl răpit al fotbalistului s-a aflat în tribune FOTO
Naţionala de fotbal a României a fost învinsă de reprezentativa Columbiei cu scorul de 3-2 (2-0), loc marţi seara, pe Stadionul Civitas Metropolitano din Madrid, într-un meci amical. Una...
Doi ani de suspendare. O nouă decizie dură zguduie lumea dopingului
Atacantul internaţional brazilian al echipei Flamengo, Gabriel Barbosa, cunoscut sub numele de "Gabigol", a fost suspendat pentru doi ani pentru tentativă de fraudă la un control antidoping de...
#drama, #fotbal, #manchester city, #nathan ake, #Liga Campionilor , #stiri fotbal