Dinu Todoran, antrenorul FCSB, prima contră cu patronul Gigi Becali: ”Știți foarte bine cum e la noi”

Joi, 15 Iulie 2021, ora 23:30
4000 citiri
Dinu Todoran e noul antrenor de la FCSB

Tehnicianul echipei FCSB, Dinu Todoran, a declarat joi seară, după meciul cu FC Botoşani, scor 0-0, că formaţia sa trebuie să fie mai atentă la finalizare, dezvăluind în același timp implicarea la echipă a patronului Gigi Becali, conform news.ro.

“Este un semieşec, dar am dominat jocul. N-am fost lucizi la finalizare, am suferit puţin, dar pe viitor o să fim mai atenţi. Tănase este un jucător valoros şi sperăm data viitoare să înscrie”, a spus Todoran.

Întrebat în legătură cu schimbările de la pauză, tehnicianul a răspuns: “Știţi foarte bine cum se procedează la noi, n-are rost să întrebaţi de fiecare dată”.

Formaţia FCSB a remizat, joi seară, în deplasare, scor 0-0, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al ediţiei 2021/2022 a Ligii I.

În minutul 61, Florin Tănase a ratat un penaltY acordat pentru o intervenţie a unui jucător al gazdelor la Octavian Popescu.

Gigi Becali a luat o decizie în cazul unuia dintre cei mai apreciați jucători
Risto Radunovic este unul dintre jucătorii de bază ai FCSB, având cotă de piață evaluată la 1,4 milioane de euro. Muntenegreanul are contribuții importantă acesta fiind un jucător...
Pleacă vedeta FCSB după câștigarea titlului? Gigi Becali a dat verdictul
FCSB poate fi campioană la finalul acestui sezon având un avans considerabil față de rivale, din play-off mai fiind de disputat încă cinci etape. FCSB are 11 puncte avans față de locul 2....