Meci fabulos în Ștefan cel Mare! Cât s-a terminat Dinamo - FC Voluntari

Luni, 19 Iulie 2021, ora 22:28
10821 citiri
Fotbalisti dinamovisti. Foto: Facebook / FC Dinamo

În ciuda tuturor problemelor financiare existente la club, Dinamo a învins cu 3-2 pe FC Voluntari.

Sorescu a fost omul meciului, a marcat toate cele trei goluri ale dinamoviștilor, care depășesc cu bine prima etapă din campionat.

Fulop și Rață au marcat golurile pentru FC Voluntari.

Meciul s-a jucat cu casa închisă, 7000 de suporteri dinamoviști au asistat în Ștefan cel Mare.

Desfășurarea meciului Dinamo - Voluntari 3-2:

Minutul 1 - a început partida

Minutul 5 - Ocazie pentru Dinamo. Sorescu șutează de la distanță, dar respinge Râmniceanu.

Minutul 14 - Fulop deschide scorul pentru Voluntari. Ilfovenii conduc în Ștefan cel Mare.

Minutul 19 - Eșanu scoate senzațional cu piciorul la șutul lui Rață, scăpat singurul cu portarul dinamovist

Minutul 44 - Dinamo egalează prin Sorescu, după o fază excepțională.

Minutul 45 + 2 - Pauza. Dinamo - Voluntari 1-1

Minutul 46 - a început repriza a doua.

Minutul 57 - ocazie Dinamo: Moldoveanu trimite cu capul direct în brațele portarului ilfovean.

Minutul 59 - Gol Dinamo: Deian Sorescu face 2-1 cu un șut de la distanță

Minutul 66 - Rață egalează pentru Voluntari cu o lovitură de cap.

Minutul 72- Sorescu marcheaza pentru Dinamo cu un șut de la distanță. 3-2 pentru dinamoviști.

Minutul 90+ 6 - Finalul meciului. Dinamo învinge cu 3-2.