Dinamo se scufundă! "Câinii roșii" au suferit o noua înfrângere și sunt cu un picior în Liga 2

Luni, 22 Noiembrie 2021, ora 22:28
3674 citiri

Formaţia FC Voluntari a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa FC Dinamo, în ultimul meci al etapei XVI a campionatului naţional Casa Pariurilor Liga 1.

Dinamo a condus cu 1-0, prin golul marcat de Sorescu în minutul 5.

Pentru gazde au înscris Raţă ’18 şi Gheorghe ’65.

În minutul 81, Sorescu a doborât accidental un fotograf care se afla la marginea terenului.

FC Voluntari: Popa – Meleke, Tamaş, Armaş – Ricardinho (Costin ’69), Raţă, Droppa, Gheorghe, Briceag – Nemec (Tavares ’87), Lopes (L. Fulop ’84). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Dinamo: Iliev – Gluhakovic (Ţîră ’72), Pinto, Grigore, Filip – Torje, Răuţă (Itu ’81), Kainourgios – Bani (Ehmann ’72), Ivanovski (Vestenicky ’81), Sorescu. Antrenor: Mircea Rednic.

Cartonaşe galbene: Armaş ’26, Droppa ’33, Raţă ’47 / Ehmann ‘90+2

Arbitri: Iulian Călin – Bogdan Mihai Gheorghe, Ionuţ Marius Bobe – Sorin Costreie

Observatori: Paul Alexandru Mincu, Laszlo Sajtos

Clasamentul Ligii 1 la finalul etapei a XVI-a: 1. CFR Cluj – 42 de puncte, 2. FCSB – 34 de puncte, 3. Universitatea Craiova – 28 de puncte,

4. FC Voluntari – 28 de puncte, 5. FC Rapid – 27 de puncte, 6. FC Botoşani – 27 de puncte, 7. Farul Constanţa – 25 de puncte. 8. UTA Arad – 25 de puncte,

9. FC Argeş – 24 de puncte, 10. Chindia Târgovişte – 18 puncte, 11. Sepsi – 17 puncte, 12. CS Mioveni – 16 puncte, 13. Gaz Metan Mediaş – 15 puncte, 14. U Craiova 1948 – 14 puncte.

15. FC Dinamo - 8 puncte, 16. Academica Clinceni – 4 puncte.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
#Dinamo Bucuresti, #Dinamo, #Dinamo Voluntari, #Dinamo Voluntari Liga 1, #Mircea Rednic , #Dinamo