Adrian Mutu, prima victorie pentru FC U Craiova în Liga 1 chiar în fața lui Dinamo. La pauză au fost incidente între suporteri

Luni, 26 Iulie 2021, ora 23:31
3440 citiri
Hugo Viera. Foto: Facebook / Fotbal Club Universitatea 1948

Formaţia FC U Craiova a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Dinamo, în ultimul meci al etapei a II-a a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Hugo Vieira, cu capul, în minutul 65.

FC U Craiova: Mogoşanu - R. Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert - Vl. Achim (Raicea '88), Albu, Asamoah - Baeten, Bălan (Hugo Vieira '58), Bauza (Răducanu '77). Antrenor: Adrian Mutu

Dinamo: Eşanu - Sorescu, Răuţă, Giafer, Diniţă (Ţone '65) - G. Creţu, Filip, A. Radu - Mihaiu (Neicuţescu '35), R. Moldovan, A. Florescu (Bani '35). Antrenor: Dario Bonetti

Cartonaşe galbene: Huyghebaert '69 / Creţu '42, Radu '72, Filip '76, Eşanu '90

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin, ajutat de asistenţii Ciprian Danşa şi Romică Bîrdeş, precum şi de rezerva Bogdan Dumitrache.

Observatori de arbitri a fost Nicolae Grigorescu, iar observator de joc, Dan Potocianu.

La pauza meciului au avut loc incidente între cele două galerii, fiind nevoie de intervenţia forţelor de ordine.

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Dinamo Bucuresti, #Universitatea Craiova, #Craiova rezultate Liga 1, #liga 1 , #Dinamo