Dinamo cu ocaziile, CFR Cluj cu golurile. A treia victorie la rand a campioanei cu Edi Iordanescu pe banca

Joi, 17 Decembrie 2020, ora 22:39
3191 citiri
Dinamo, invinsa de CFR Cluj

CFR Cluj a invins-o pe Dinamo Bucuresti cu scorul de 2-0 (2-0), joi seara, in deplasare, intr-o partida din etapa a 14-a a Ligii I de fotbal.

Campioana a transat disputa inca din prima repriza, cand au marcat Gabriel Debeljuh (14), dupa ce Ricardo Grigore a alunecat langa atacantul croat, si Adrian Paun (44 - penalty), in urma unui fault comis de Ante Puljic asupra lui Debeljuh. In schimb, gazdele au ratat cateva ocazii uriase, in special in partea secunda a meciului.

Dinamo a pierdut doi jucatori importanti in prima repriza, Aleix Garcia si Ante Puljic, ambii accidentati.

Dinamo a incheiat meciul in zece jucatori, dupa Florin Bejan a primit al doilea cartonas galben la ultima faza a meciului (90+3).

De la venirea antrenorului Edi Iordanescu, CFR Cluj a castigat toate cele trei meciuri de campionat cu acelasi scor, 2-0.

Clujenii au un bilant de sase victorii si un egal in deplasare in acest campionat, fara gol primit in ultimele patru deplasari.

Dinamo venea dupa trei victorii consecutive in campionat.

Jucătorii dinamoviști, atacați de suporteri. Și Mircea Lucescu a pus tunurile pe fotbaliști: "Nu fac nimic!"
Formaţia Dinamo a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Superligii. Au marcat Gnahore ’35 pentru gazde şi...
Dinamo, meci crucial pentru salvarea de la retrogradare: cum s-a încheiat partida cu Voluntari