Magaye Gueye. FOTO: Facebook / FC Dinamo

Echipa din Stefan cel Mare il da in judecata pe Magaye Gueye si ii cere 100 000 dupa scandalul de dopaj in care a fost implicat.

Fotbalistul francez a fost prins dopat dupa un un control al Agentiei Nationale Antidoping si a fost suspendat provizoriu.

Dinamo a cerut intrarea in insolventa! Cand va fi primul termen de judecata OFICIAL

Magaye Gueye risca o pedeapsa drastica pe plan sportiv, dar ar putea suferi si pe plan financiar. Dinamo vrea sa-i ceara daune de 100.000

"Nu renuntam la ideea de a solicita daune, pentru ca ne-a patat imaginea. Dar asteptam solutionarea cazului", a spus directorul sportiv al clubului, Mario Nicolae, conform gsp.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...