Adio play-off pentru Dinamo dupa esecul cu Astra. "Cainii" se vor lupta din nou pentru evitarea retrogradarii

Duminica, 21 Februarie 2021, ora 22:32
3018 citiri
Dinamo a pierdut cu Astra

Astra Giurgiu a invins duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Dinamo, in etapa a 24-a a Ligii I, conform news.ro.

Au marcat: V. Gheorghe '36, Stahl '41

1-0, min. 36: V. Gheorghe a marcat dintr-o lovitura libera de la 20 de metri;

2-0, min. 41: Stahl a inscris cu un sut violent, de la 15 metri, dupa o respingere a balonului in urma unui corner.

Dupa acest succes, Astra a urcat de pe locul 13 pe 11, cu 28 de puncte, iar Dinamo coboara de pe locul 11 pe locul 12, cu 26 de puncte. Astfel, cu sase etape ramase de disputat pana la finalul sezonului regulat, Dinamo e la 9 puncte de locul al saselea, ocupat deocamdata de Clinceni, sansele "cainilor" de a ajunge in Top 6 fiind minime.

Au evoluat urmatoarele echipe:

Astra: M. Popa - Hugo Souza (Raspopovici '68), Gaman, Graovac (Jovanovici '67), David Dias - Canadija, Boe Kane, Wuthrich (Radut '79) - Montini (Krpici '82), Stahl (Crepulja '68), V. Gheorghe. Antrenor Eugen Neagoe;

Dinamo: Esanu - Sorescu, Puljici, Ehmann, S. Filip - Nepomuceno (Mihaiu '59), Anton, Rauta (Achim '59), Fabbrini (Magureanu '69) - Gueye, Morsay. Antrenor Ionel Gane.

Cartonase galbene: Hugo Souza '49, Boe Kane '62 / Sorescu '38, Puljici '42, Ehmann '78, S. Filip '90.

Arbitri: Iulian Calin - Mircea Grigoriu si Ciprian Dansa - Florin Marcu;

Observator de arbitri: Alexandru Deaconu.

Novak Djokovic, irezistibil in finala Australian Open. Al 9-lea trofeu la Melbourne pentru liderul mondial. Rusul Medvedev a fost spulberat

Un nou meci fara victorie pentru romanii de la Parma. Mihaila a fost titular si a scos un penalty. Cum s-a descurcat Dennis Man

Top 10 secrete despre Naomi Osaka, "regina" de la Australian Open. Care e legatura niponei cu Simona Halep

Despartire soc in lumea tenisului. Decizia e una dureroasa pentru ambii: "Inca ne iubim"

Povestea tragica a celei care da numele trofeului feminin de la Australian Open, moarta la 29 de ani

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...