Dinamo a pierdut dramatic finala la juniori, in fata Viitorului, dupa lovituri de departajare

Luni, 03 August 2020, ora 13:16
2952 citiri

FC Viitorul este campioana nationala la sub 19 ani, dupa ce a invins dramatic, in finala, pe Dinamo, cu 6-5, la loviturile de departajare.

Echipa lui Hagi a fost condusa la pauza cu 2-0, insa constantenii au revenit in repriza a doua si au egalat in minutul 93, prin Louis Munteanu

La loviturile de departajare, Dinamo a ratat doua penaltyuri, in timp ce la Viitorul, doar Danuleasa nu a marcat.

Este al treilea titlu consecutiv pentru FC Viitorul, care va merge in Champions League, competitie rezervata juniorilor.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...