Gol Dennis Man, gol Razvan Marin! Meci dramatic intre Cagliari si Parma

7069 citiri
Dennis Man FOTO Parma Calcio

Confruntarea dintre Cagliari si Parma din Serie A a prilejuit duelul romanilor: Razvan Marin, pe de-o parte, Dennis Man si Mihaila, de cealalta parte.

Mircea Lucescu a facut-o campioana pe Dinamo Kiev!

A fost un meci crucial in lupta pentru evitarea retrogradarii, iar cei care s-au impus au fost gazdele de la Cagliari, scor 4-3!

Parma a condus cu 2-1, iar Man a facut 3-1 cu un sut din afara careului, in minutul 59. Cateva minute mai tarziu, Razvan Marin a readus speranta in tabara gazdelor, marcand cu un sut din careu (minutul 66). Pana la urma, gazdele au reusit imposibilul, marcand imca doua goluri in prelungiri!

Man a fost schimbat in minutul 72, iar Mihaila a intrat in minutul 46 la Parma. Razvan Marin a jucat tot meciul pentru Cagliari.

S-a terminat 4-3, rezultat care le mai da sanse celor de la Cagliari in lupta pentru ramanerea in Serie A, insa o cam "ingroapa" pe Parma. Cu 25, respectiv 20 de puncte, Cagliari si Parma ocupa locurile 18 si 19 in Serie A, pozitii retrogradabile.

Cele doua formatii trebuie sa stranga si mai multe puncte din etapele urmatoare pentru a le depasi pe Torino (27 de puncte) sau Benevento (30 de puncte).

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...