Cupa Romaniei: Viitorul Pandurii a patruns in careul de asi. Universitatea Cluj, invinsa pe teren propriu

Miercuri, 03 Martie 2021, ora 19:57
1863 citiri
Viitorul Pandurii a invins-o pe Universitatea Cluj

Formatia de liga secunda Viitorul Pandurii Targu Jiu s-a calificat in premiera in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins-o pe Universitatea Cluj, o alta formatie de esalon secund, cu 3-1 (0-1), miercuri seara, pe Cluj Arena, intr-un meci din sferturile de finala, conform agerpres.ro.

Universitatea a deschis scorul dupa doar 55 de secunde, mingea intrand in poarta din fundasul Mihai Lixandru, dupa ce sutul lui Idan Golan a ricosat din transversala.

Viitorul Pandurii a reusit sa intoarca scorul in ultimele 20 de minute ale partidei, egaland dintr-un penalty marcat de Alin Tegle, dupa un fault comis de Carol Taub.

In min. 75, ''U'' a ramas in zece oameni, capitanul Srgian Luchin fiind eliminat pentru o altercatie cu un adversar, dupa o faza la care clujenii au cerut penalty, la o intrare necontrolata a lui Alex Baican.

Daniel Paraschiv a adus victoria oaspetilor, prin golurile marcate in min. 78, 86, la doua erori in lant ale apararii ardelene.

Pe 18 februarie, Universitatea Cluj a invins-o in deplasare pe ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu cu scorul de 2-1 (1-0), intr-o partida din etapa a 16-a a Ligii a II-a de fotbal.

Viitorul Pandurii Targu Jiu este a doua echipa calificata in careul de asi al competitiei, dupa Universitatea Craiova.

VIDEO Neymar si Ronaldinho au luat lectii de la ea. Cine e brazilianca-minune care "vrajeste" mingea

Turcia a ales. Sondajul care a innebunit tara. Cine a fost mai bun: Hagi sau un brazilian

Celebrul portar Gigi Buffon a anuntat cand se va retrage din fotbal: "Acesta e termenul maxim"

Semifinală de vis la ATP Miami, între finaliștii de la Australian Open
Italianul Jannik Sinner şi rusul Daniil Medvedev vor fi adversari în semifinalele turneului de tenis ATP Masters 1.000 de la Miami (Florida), dotat cu premii totale de 8.995.555 de dolari, la...
Tenismena care i-a ”pupat” pe români e de neoprit la WTA Miami: ”Femeia e un simbol”
Americanca Danielle Collins, locul 53 WTA, s-a calificat miercuri în semifinalele turneului WTA 1000 de la Miami. În sferturi, Collins a învins-o fără drept de apel pe Caroline Garcia din...
#Viitorul Pandurii, #universitatea cluj, #cupa romaniei, #semifinale , #stiri fotbal