Cupa României, sferturi: cum s-a încheiat meciul FC Buzău - FC Voluntari. Gol decisiv din penalty

Miercuri, 01 Decembrie 2021, ora 18:06
2289 citiri
FC Voluntari s-a calificat în semifinalele Cupei României

FC Voluntari a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa din Liga a II-a FC Buzău şi s-a calificat în semifinalele Cupei României.

A marcat: Achim '56 (p)

0-1, min. 56: Vîrtej l-a faultat în careu pe Fulop şi arbitrul a dictat penalti, transformat cu siguranţă de Achim.

Au evoluat următoarele echipe:

FC Buzău: Stoian - Zamfir, Vîrtej, Wiktorski, Toma (Oltean '82) - Gaitan (C. Petre '78), Cârstocea, Ciobanu (Kanda '71), Ekollo - Paţurcă (Mondragon '70) - Chică-Roşă (Al. Munteanu '46). Antrenor Cristi Pustai;

FC Voluntari: Rîmniceanu - Ricardinho, Achim, Armaş, Vlad - Tavares (Meleke '76), N. Roşu (Tamaş '76) - Al. Ilie, L. Fulop (Raţă '63), Merloi (Marcelo Lopez '63) - Golan (Paraschiv '64). Antrenor Liviu Ciobotariu.

Cartonaşe galbene: Wiktorski '14, Vîrtej '56, Munteanu '67 / Golan '55, Tavares '70.

Arbitri: Viorel Flueran - Adrian Popescu, Florin Păunescu - George Găman;

Observatori: Andrei Ioniţă, Aurel Ionescu.

În sferturi mai au loc meciurile Poli Timişoara - FC Argeş (miercuri, ora 18.30) şi AC Filiaşi - Universitatea Craiova (joi, ora 20.30).

A mai obţinut calificarea în semifinale Sepsi Sfântu Gheorghe, după victoria, scor 2-1, obţinută, marţi, în meciul cu Chindia Târgovişte.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
FC Voluntari - FCU Craiova, meci crucial în lupta pentru supraviețuire. Echipa care a jucat cu om în plus aproape tot meciul
Echipa FC Voluntari a încheiat la egalitate cu FC U Craiova 1948, scor 0-0, marţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Echipa ilfoveană a rămas cu un jucător mai puţin din...