Cupa Romaniei: Astra si CSU Craiova, ultimele calificate in sferturi. Oltenii au castigat la Botosani, la debutul antrenorului grec

Joi, 11 Februarie 2021, ora 22:56
2797 citiri
Cicaldau marcheaza din penalty

Formatia Universitatea Craiova s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, invingand joi, in deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Botosani, in optimile competitiei, conform news.ro.

Partida s-a disputat pe un teren acoperit cu zapada. Golul a fost marcat de Cicaldau, in minutul 3, din penalti. Meciul a fost arbitrat de Marcel Birsan si a consemnat debutul antrenorului grec Marino Ouzounidis pe banca gruparii din Craiova.

Intr-un alt meci disputat joi, Astra Giurgiu s-a impus in deplasare, scor 2-1, impotriva echipei ASU Politehnica Timisoara. Gazdele au condus cu 1-0, prin golul marcat de Coada in minutul 28, dar Astra a revenit si a intors rezultatul prin golurile lui Balaure '59 si Montini '81.

Mai sunt calificate in sferturile de finala echipele Dunarea Calarasi, Petrolul, Chindia Targoviste, U Cluj, Dinamo si Viitorul Pandurii Targu Jiu.

FOTO Imagini unice din copilaria Soranei Cirstea, eroina zilei la AO. Se antrena noaptea si facea arte martiale

Ce a scris Simona Halep pe facebook, dupa victoria epica de la Australian Open

Viitoarea adversara a Simonei Halep, rusoaica-sexy care s-a maritat cu antrenorul ei

OFICIAL Atletico Madrid - Chelsea se va juca la Bucuresti. Cand are loc partida

FOTO Serena Williams, cu bijuteriile pe teren la Melbourne

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...