Meci cu 24 de lovituri de la 11 metri pentru a stabili echipa calificata in turul al treilea al Cupei Ligii Angliei

Miercuri, 16 Septembrie 2020, ora 09:29
2240 citiri

Bournemouth s-a calificat in turul al treilea al Cupei Ligii Angliei, dupa ce a invins, marti, pe teren propriu, scor 11-10, dupa executarea loviturilor de departajare, formatia Crystal Palace.

Meciul nu a avut prelungiri, iar la finalul celor 90 de minute scorul a fost 0-0.

Dupa ce fiecare echipa a marcat de cate zece ori de la 11 metri, portarul Begovici (Bournemouth) a fost primul care a ratat. Imediat l-a imitat goalkeeper-ul oaspetilor, Hennessey. Brooks a marcat apoi al doilea sau gol de la 11 metri, dar Milivojevici a ratat si le-a trimis pe gazde in turul urmator.

Intr-un alt meci, echipa Reading, cu atacantul George Puscas titular, a fost invinsa, pe teren propriu, cu 1-0 (1-0), de Luton. Puscas a fost schimbat in minutul 85, cu Melvin-Lambert.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...