Meci cu 24 de lovituri de la 11 metri pentru a stabili echipa calificata in turul al treilea al Cupei Ligii Angliei

Miercuri, 16 Septembrie 2020, ora 09:29
2240 citiri

Bournemouth s-a calificat in turul al treilea al Cupei Ligii Angliei, dupa ce a invins, marti, pe teren propriu, scor 11-10, dupa executarea loviturilor de departajare, formatia Crystal Palace.

Meciul nu a avut prelungiri, iar la finalul celor 90 de minute scorul a fost 0-0.

Dupa ce fiecare echipa a marcat de cate zece ori de la 11 metri, portarul Begovici (Bournemouth) a fost primul care a ratat. Imediat l-a imitat goalkeeper-ul oaspetilor, Hennessey. Brooks a marcat apoi al doilea sau gol de la 11 metri, dar Milivojevici a ratat si le-a trimis pe gazde in turul urmator.

Intr-un alt meci, echipa Reading, cu atacantul George Puscas titular, a fost invinsa, pe teren propriu, cu 1-0 (1-0), de Luton. Puscas a fost schimbat in minutul 85, cu Melvin-Lambert.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...