Cristiano Ronaldo a dat de pământ cu Antonio Cassano! Ceartă aprinsă prin SMS-uri

Sambata, 04 Decembrie 2021, ora 18:20
4226 citiri
Cristiano Ronaldo FOTO twitter

Cristiano Ronaldo s-a înfuriat după ce a citit o serie de declarații făcute de Antonio Cassano, fostul atacant al Romei și al celor de la Real Madrid.

Copilul teribil al fotbalului italian l-a enervat pe Ronaldo. El spusese că portughezul nu poate fi inclus în topul celor mai buni fotbaliști din istorie pentru că sunt mulți alți jucători mult mai buni ca el.

”Cristiano Ronaldo mi-a trimis mesaje, spunându-mi că trebuie să îl respect, pentru tot ce a câştigat, pentru golurile pe care le-a înscris. Nu îmi este frică de adevăr, înfrunt pe toată lumea, de la Papa până la oricine. L-am sunat pe Buffon, care mi-a confirmat că i-a dat numărul meu ofiţerului de presă, care i l-a dat lui Ronaldo.

El mi-a zis că a înscris 750 de goluri, iar eu am înscris 150. I-am spus: Dragă Ronaldo, ai totul, trăieşte calm şi relaxat. Ia exemplu de la Messi, nu îi pasă de nimic şi de nimeni. În loc să îmi scrii mie. Acesta este adevărul”, a dezvăluit Cassano, citat de Tuttosport.

Un fotbalist turc de 19 ani a adus victoria pentru Real Madrid, care e aproape de un nou titlu VIDEO
Formaţia Real Madrid, liderul din La Liga, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului spaniol. Golul a...
Victorie în prelungiri pentru AS Roma în meciul care s-a jucat în două zile diferite
Echipa italiană AS Roma a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Udinese, într-un meci din etapa a 32-a a Serie A, joc întrerupt la 14 aprilie. Fabio Cannavaro a debutat pe...
#cristiano ronaldo, #Antonio Cassano, #messi, #manchester united, #Real Madrid, #AS Roma , #stiri fotbal