Cristiano Ronaldo a marcat golul cu numarul 750 din cariera. Aproape un sfert au fost in Liga Campionilor

Joi, 03 Decembrie 2020, ora 09:04
1927 citiri
Cristiano Ronaldo

Atacantul portughez al echipei Juventus Torino, Cristiano Ronaldo, a marcat miercuri golul cu numarul 750 din cariera, in meciul cu Dinamo Kiev, din Liga Campionilor.

Aceasta reusita a fost cea cu numarul 132 in Liga Campionilor, el fiind golgheterul "all-time" al competitiei, la o distanta importanta de al doilea clasat, Lionel Messi, care a inscris de 118 ori, conform news.ro.

Ronaldo a marcat 450 de goluri pentru Real Madrid, 118 pentru Manchester United, 102 pentru nationala Portugaliei, 75 pentru Juventus si cinci pentru Sporting Lisabona.

Juventus a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa Dinamo Kiev, in etapa a V-a a Grupei G a Ligii Campionilor.

Golurile au fost reusite de Chiesa '21, Ronaldo '57 si Morata '66.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Motivul pentru care Marius Șumudică l-a înjurat pe Mircea Lucescu. Cum a reacționat antrenorul de 78 de ani
Marius Șumudică a evoluat ca jucător la Rapid în perioada 1997-1998 și 1999-2000 și l-a avut antrenor și pe Mircea Lucescu. Șumi a fost un jucător orgolios care s-a înfuriat pe Mircea...