Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Cosmin Contra acuza arbitrajul dupa esecul cu Craiova: "Nu stiu daca suntem doriti in play-off"

Luni, 19 Octombrie 2020, ora 00:40
4561 citiri

Antrenorul echipei Dinamo, Cosmin Contra, a recunoscut ca echipa sa nu a jucat bine in derby-ul cu CS Universitatea Craiova, dar considera ca penalty-ul in urma caruia oltenii s-au impus cu 1-0 a fost usor acordat.

"Poate este cel mai slab meci de la partida cu Chindia. Nu am avut prospetime, nu am avut viteza de joc, penalty-ul impotriva noastra ne-a facut sa nu mai avem plumb in picioare, sa nu mai avem limpezime si idei. Daca nu vom castiga foarte repede se vor complica lucrurile. Maniera de arbitraj impotriva lui Dinamo ma face sa fiu foarte ingrijorat. Sper sa fie doar greseli omenesti. Nu stiu daca suntem doriti in play-off", a declarat Contra, la conform news.ro.

FC Dinamo a fost invinsa, duminica, pe Arena Nationala, cu scorul de 1-0 (1-0), de CS Universitatea Craiova, in etapa a VII-a a Ligii I. A marcat: Cicaldau '28 (p).

Dinamo ramane pe antepenultimul loc, 14, dupa acest meci, cu cinci puncte.

Lider este CS Universitatea Craiova, cu 21 puncte, urmata de CFR Cluj, cu 15 puncte, si de FCSB, cu 12 puncte (6 meciuri).

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...