Ciprian Tatarusanu a fost "super-erou" in derby-ul orasului Milano. Portarul roman a anuntat cat vrea sa mai joace fotbal

Miercuri, 27 Ianuarie 2021, ora 09:15
3715 citiri
Ciprian Tatarusanu

Portarul echipei AC Milan, Ciprian Tatarusanu, in varsta de 34 de ani, s-a remarcat marti seara, in meciul din Cupa Italiei cu Inter Milano, scor 1-2, in ciuda faptului ca echipa sa a fost eliminata din competitie, conform news.ro.

"Sunt in forma buna, am grija de mine, astfel ca, daca nu voi suferi vreo accidentare, sper sa mai joc cinci sau sase ani. Sunt profesionist, ma antrenez in fiecare zi ca sa fiu pregatit atunci cand mi se cere sa joc", a spus Tatarusanu la RAI Sport, potrivit Football Italia.

In ceea ce priveste partida cu Inter, Ciprian Tatarusanu a afirmat ca eliminarea lui Zlatan Ibrahimovic a schimbat totul: "Ne-am luptat de la inceput pana la sfarsit, a fost un meci foarte bun. Din nefericire al doilea cartonas galben al lui Ibra a schimbat meciul. Am incercat sa mentinem rezultatul la 1-1, dar un gol frumos pe final ne-a facut sa pierdem meciul".

Formatia AC Milan, cu Ciprian Tatarusanu in poarta, a fost eliminata, marti seara, de echipa lui Ionut Radu, Inter Milano, scor 1-2, in sferturile de finala ale Cupei Italiei. Ionut Radu a fost rezerva.

"Tatarusanu a fost super-erou in fata lui Inter, cand echipa sa a fost fortata sa joace in 10", au scris jurnalistii de la Tuttomercatoweb, remarcand evolutia portarului roman.

AC Milan a condus datorita unul gol marcat de Ibrahimovici in minutul 31. In minutul 58, suedezul a fost eliminat. Inter s-a impus prin golurile lui Lukaku '71 (penalti) si Eriksen '90+7.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....