Chiriches, titular in meciul Sassuolo - Juventus, scor 3-3. Oaspetii la al treilea meci consecutiv fara victorie

Joi, 16 Iulie 2020, ora 10:41
1656 citiri

Sassuolo a terminat la egalitate, scor 3-3 (1-2), meciul disputat, miercuri, pe teren propriu, cu Juventus, in etapa a XXXIII-a a campionatului italian Serie A.

Oaspetii au condus cu 2-0, dupa golurile marcate de Danilo '6 si Higuain '12. Apoi gazdele au marcat de trei ori la rand, prin Djuricici '29, Berardi '51 si Caputo '54. Alex Sandro a adus egalitatea pentru Juventus, in minutul 64.

La Sassuolo, fundasul Vlad Chiriches a fost titular si a fost schimbat, in minutul 75, cu Marlon.

Intr-un alt meci, Lazio, cu fundasul Stefan Radi titular, a remizat, scor 0-0, in deplasare, cu Udinese. Radu a fost schimbat, in minutul 51, cu Bastos.

In alte partide de miercuri, s-au inregsitrat rezultatele: Lecce - Fiorentina, scor 1-3 si AS Roma - Verona, scor 2-1.

Desi nu a mai castigat de trei meciuri, Juve se mentine pe primul loc, cu 77 de puncte, urmata de Atalanta, 70 de puncte, Lazio, 69 de puncte, si Inter Milano, 68 de puncte, dar ultima formatie nu a jucat in aceasta etapa inca.

Sassuolo ocupa locul 8, cu 47 de puncte.

Cristiano Ronaldo, mai bogat cu 10 milioane de euro! Care e motivul
Starul portughez Cristiano Ronaldo a câştigat parţial procesul pe care l-a intentat împotriva clubului Juventus Torino pentru restanţe salariale, relatează L'Equipe. Cristiano Ronaldo a...
Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...