CFR Cluj rămâne pe ultimul loc în grupa din Conference League. Cum s-a terminat meciul cu danezii de la Randers

Joi, 30 Septembrie 2021, ora 21:43
8172 citiri
CFR Cluj e antrenată de Dan Petrescu

CFR Cluj a întâlnit echipa daneză Randers, joi, de la ora 19.45, pe teren propriu, în grupa D a Conference League, meci care s-a încheiat la egalitate, 1-1.

În contextul în care CFR pierduse primul meci din grupă, 0-1 în deplasare cu Jablonec, confruntarea cu Randers avea caracter decisiv pentru formația antrenată de Dan Petrescu.

Randers a dominat prima repriză și a deschis scorul în minutul 40, după o fază fixă, iar CFR Cluj a revenit în partea secundă, marcând golul egalizator prin Petrila.

În celălalt meci al grupei, AZ Alkmaar a trecute pe teren propriu de Jablonec, scor 1-0.

În clasament, Alkmaar are 4 puncte, urmată de Jablonec (3), Randers (2) și CFR Cluj (1).

Desfășurarea LIVE:

*Final de meci, 1-1.

*Gol CFR în minutul 68, 1-1. Petrila marchează la 5 minute după ce a intrat pe teren, cu un șut plasat, după o pasă de la Deac.

*Minutul 60, în continuare 1-0 Randers.

*Pauză, 1-0 pentru oaspeți.

*1-0 pentru Randers în minutul 40, gol marcat cu capul după un corner.

*0-0 în minutul 30, Randers a avut acțiunile mai periculoase.

*0-0 în minutul 10.

*Echipa de start a CFR-ului: CFR CLUJ: Cristiano - Manea, Burcă, Cestor, Ștefan - Boateng, Rodriguez, Deac - Păun, Debeljuh, Costache

“Întâlnim o echipă puternică, o echipă agresivă, care a început cu dreptul această grupă (n.r.: 1-1 cu AZ Alkmaar). Trebuie să ne dăm viaţa pe teren, să facem un meci bun pentru că nu a fost începutul pe care l-am dorit în Cehia şi trebuie să acumulăm puncte.

Asta ne dorim, o să intrăm determinaţi, concentraţi mâine pe teren, o să ne dăm fiecare viaţa şi încercăm să luăm toate cele trei puncte. Trebuie să facem tot posibilul să ieşim învingători”, a spus fundașul Andrei Burcă.

Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...
Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...