Reactii dupa Supercupa Romaniei castigata de CFR Cluj la penalty-uri. "Este foarte frustrant, ne-am dat viata pe teren "

Joi, 15 Aprilie 2021, ora 21:35
3112 citiri
CFR - FCSB. Foto: Facebook / FRF

Fotbalistul echipei FCSB, Dragos Nedelcu, a declarat joi seara, 14 aprilie, dupa ce formatia sa a ratat castigarea Supercupei Romaniei la lovituri de departajare, in favoarea CFR Cluj, ca este frustrant si ca nu se poate spune ca gruparea bucuresteana nu si-a dorit trofeul.

"Este foarte frustrant, am muncit foarte mult 90 de minute, ne-am dat viata pe teren. Dar penaltiurile au facut diferenta. Trebuie sa-i felicitam pe juniorii care au intrat pe teren, au aratat ca pot face fata unei echipe de play-off.

(Despre eventuala lipsa de dorinta a FCSB cu privire la castigarea trofeului) Cum sa zici asa ceva atat timp cat ne-am dat viata pe teren? Obiectivul cand am venit la stadion a fost sa castigam Supercupa. La penaltiuri e loterie, au ratat si cei mai mari fotbalisti ai planetei", a spus Nedelcu la Digi Sport.

CFR Cluj a castigat Supercupa Romaniei dupa ce a invins-o pe FCSB la loviturile de departajare

Andrei Vlad, care a implinit joi 22 de ani, a declarat ca in mod siguri colegii au vrut sa-i faca o victorie cadou: "Acele doua penaltiuri ratate de noi au facut diferenta. Sunt sigur ca au vrut sa-mi faca acest cadou, dar daca nu s-a putut, asta este. Trebuie sa luam meci cu meci".

CFR Cluj a castigat Supercupa Romaniei pentru a patra oara dupa executarea loviturilor de departajare. Clujenii au invins cu 4-1 la penaltiuri pe FCSB. Dupa 90 de minute, scorul a fost egal, 0-0, si nu s-au jucat prelungiri. Conform ROAF, daca la finalul celor 90 de minute scorul este egal, se trece direct la executarea loviturilor de departajare.

Au marcat de la 11 metri: Rondon, Paun, Chipciu, Camora / Radunovici. Au ratat: Perianu (bara), Sut (balon aparat).

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....