FC Botoșani - FCU Craiova, meci decis în ultimul minut. Echipa lui Adi Mutu, la un pas de o mare surpriză

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 20:28
3443 citiri
FC Botoșani a remizat cu FCU Craiova

Formaţia FC Botoşani a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa U Craiova 1948, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1, conform news.ro.

Au marcat: Dawa ’90 / Sidibe ‘60. A fost un rezultat surprinzător, în contextul în care moldovenii ocupă locul al doilea în clasamentul Ligii 1, iar n-u promovata din Craiova se afla într-o criză profundă de rezultate.

FC Botoşani: Pap – Braun, Racoviţan, Dawa, Ţigănaşu – Florescu (Tîrcoveanu ’46), Edjouma, Ongenda – Kage (Roman ’66), Sila, Jaja (Criciuma ’61). Antrenor: Marius Croitoru

U Craiova 1948: Popa – Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – Asamoah, Albu, Van Durmen – Sidibe (Bauza ’67), Cl. Bălan, Ondaan (Raicea ’59, Pop ‘74). Antrenor: Adrian Mutu

Cartonaşe galbene: Racoviţan ‘9 / Bauza ‘70

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Alexandru Cerei, Andrei Constantinescu – Marian Barbu

Observator: Eduard Dumitrescu

Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...
Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...