Scor ireal realizat de Bayern Munchen în Cupa Germaniei

Choupo Moting FOTO facebook

Bayern Munchen a învins cu 12-0 în primul tur al Cupei Germaniei.

Victima a fost formația Bremer SV, din liga a cincea.

Pentru formația antrenată de Julian Nagelsmann a punctat de patru ori Chupo-Moting, urmat de Jamal Musiala, de două ori, Malik Tilmann, Leroy Sane, Mickael Cuisance, Bouna Sarr și Corentin Tolisso.

La pauză scorul era 5-0, iar ultimele patru goluri au fost marcate în ultimele zece minute.

Acesta nu este cel mai mare scor din istoria Cupei Germania. Recordul aparține tot celor de la Bayern. În 1977, bavarezii o demolau pe Waldberg, scor 16-1.

Un fost jucător de la CFR Cluj, favorit pentru postul de antrenor principal la Bayern München
Antrenorul italian al echipei Brighton, Roberto De Zerbi, fost jucător la CFR Cluj, se află în fruntea listei de tehnicieni care ar putea să-i succeadă lui Thomas Tuchel în această vară,...
Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...