Rezultat incredibil in Bundesliga. Bayern Munchen a jucat 80 de minute in inferioritate numerica, iar scorul final e uluitor

Sambata, 20 Martie 2021, ora 19:10
4323 citiri
Robert Lewandowski

Formatia Bayern Munchen a invins sambata, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa VfB Stuttgart, intr-un meci din etapa a 26-a a campionatului Germaniei, in care a jucat in inferioritate numerica aproape de la inceput.

De la Bayern a fost eliminat Davies, in minutul 12. Au marcat Lewandowski '18, '23, '39 si Gnabry '22.

Tot sambata, Eintracht Frankfurt s-a impus cu 5-2 in meciul de acasa cu Union Berlin. Au marcat Silva '2, '41, Andrich '35, Kostic '39 si Zuber '90+2 pentru invingatori, respectiv Kruse '7, '45+3 pentru invinsi.

Echipa Borussia Dortmund a remizat in deplasare cu FC Koln, golurile fiins inscrise de Haaland '4, '90 pentru oaspeti si Duda '35 (penalti) si Jakobs '65 pentru gazde.

De asemenea, Werder Bremen a fost invinsa cu 2-1 de Wolfsburg (Sargent '9 - autogol, Weghorst '42 / Mohwald '45).

Partida Schalke 04 - Borussia Monchengladbach are loc tot sambata, iar meciurile Hoffenheim - Mainz, Hertha Berlin - Bayer Leverkusen si Freiburg - Augsburg se vor disputa duminica.

Calcule infernale. Nationala Romaniei, la o victorie de Olimpiada. La ce ora e meciul decisiv si unde poate fi vazut

Dezastru pentru romanii de la Parma. Dennis Man a "adormit", Mihaila ca si inexistent. Reactiile din presa italiana

Alex Chipciu, dupa dezastrul cu fosta echipa, FCSB: "Imi pare rau ca am gresit, poate meciul mergea spre 0-0"

Dezvaluire exploziva. Cine e fotbalistul celebru care are relatii sexuale de 12 ori pe zi. Sotia ii este si impresar

Cristiano Ronaldo, cel mai bun marcator din istoria fotbalului? Mesajul transmis de legendarul Pele

Jucătoarea fără permis de conducere a câștigat un Porsche la WTA Stuttgart VIDEO
Tenismena Elena Rîbakina din Kazahstan, locul 4 mondial, a câștigat duminică turneul WTA 500 de la Stuttgart. În finală, Rîbakina a învins-o fără drept de apel pe ucraineanca Marta...
Emma Răducanu a făcut un meci mare la WTA Stuttgart, contra liderei mondiale Iga Swiatek VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată în sferturi la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Emma Răducanu (303 WTA) a făcut un meci mare contra liderei mondiale...