Bayern Munchen, al 5-lea trofeu obtinut in 2020, dupa un meci palpitant cu marea rivala Borussia Dortmund

Joi, 01 Octombrie 2020, ora 09:04
2520 citiri

Formatia Bayern Munchen a castigat Supercupa Germaniei, dupa ce a invins, miercuri, cu scorul de 3-2, marea rivala Borussia Dortmund, intr-un meci disputat pe Allianz Arena.

Astfel, Bayern a obtinut al cincilea trofeu in 2020, dupa Cupa si campionatul Germaniei, Liga Campionilor si Supercupa Europei.

Pentru Bayern au marcat Corentin Tolisso (19), Thomas Muller (32) si Joshua Kimmich (82), in timp ce golurile echipei Borussia au fost inscrise de Julian Brandt (39) si Erling Haaland (55).

Meci fabulos la Dortmund. Borussia câștigă după ce Atletico a egalat iar rivalul lui Horațiu Moldovan a încasat 4 goluri
Borussia Dortmund a început excelent meciul de acasă cu Atletico Madrid în sferturile de finală ale Champions League. Învinși în Spania cu 2-1, germanii au atacat din primul minut....
Mihai Tudose, PSD: Noi am mai ieşit pe primul loc şi stăteam în gară şi ne-am uitat cum a trecut trenul
Europarlamentarul Mihai Tudose a declarat sâmbătă că PSD a mai câştigat alegerile în trecut, dar Guvernul a fost format din partidele de pe locul "doi, trei şi un pic din cinci" şi...