VIDEO Meci nebun intre Barcelona si Granada, cu final dramatic

Joi, 04 Februarie 2021, ora 10:46
4281 citiri
Messi merge mai departe cu Barcelona FOTO facebook

Barcelona si Granada au ofert un meci extrem de spectaculos, cu o desfasurare dramatica si rasturnari de scor.

Andaluzii au condus cu 2-0 pana in minutul 88. Kennedy a deschis scorul in prima repriza dupa o gafa in defensiva a lui Umtiti. Acelasi fundas francez a fost depasit net in viteza de Soldado, fotbalist de 35 de ani, si s-a facut 2-0.

Barca a avut un final de meci incredibil. Griezmann a redus din diferenta in minutul 88, cu largul concurs al excelentului portar al gazdelor pana atunci. Jordi Alba a egalat in prelungirile timpului regulamentar din pasa aceluiasi Griezmann. Prelungirile au fost si ele de vis. Atacantul francez a facut 3-2, dar gazdele au egalat aproape imediat. Fede a punctat din penalty.

Finalul prelungirilor le-a apartinut catalanilor: de Jong si Jordi Alba au punctat si au stabilit scorul final, 5-3 pentru Barcelona, care merge mai departe.

Messi a jucat tot meciul, dar nu a reusit decat sa incaseze un cartonas galben.

Ianis Hagi l-a dat pe spate pe Gerrard. "Suntem foarte fericiti pentru evolutiile lui. Este mereu la sala de forta sau analiza"

VIDEO Gol de pe alta planeta marcat de Ianis Hagi in Scotia

Gestul bizar prin care administrația Barcelonei vrea să se protejeze de turiști. Măsura s-a luat la presiunea localnicilor
Consiliul local al Barcelonei a convins dezvoltatorii unora dintre cele mai populare soluţii digitale de cartografiere să ascundă traseul unui autobuz, din cauza turiştilor. Traseul...
Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...