Atletico Madrid - Chelsea se joaca marti la Bucuresti. Cele doua echipe au dezamagit in meciurile de campionat

Sambata, 20 Februarie 2021, ora 19:46
3120 citiri
Atletico Madrid si Chelsea vor juca la Bucuresti

Echipele Atletico Madrid si Chelsea Londra, care se vor intalni marti la Bucuresti, in optimile Ligii Campionilor, au inregistrat rezultate dezamagitoare in etapele de campionat din Spania, respectiv Anglia.

Astfel, din postura de lider in La Liga, Atletico Madrid a fost invinsa sambata, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de echipa Levante, ocupanta locului 8, intr-un meci din etapa a 24-a a campionatului Spaniei. Golurile au fost marcate de Morales '30 si Frutos '90+5.

In schimb, Chelsea Londra a ratat ocazia de a se apropia de podiumul campionatului de fotbal al Angliei, obtinand doar un rezultat de egalitate, 1-1, pe terenul formatiei Southampton, in cadrul etapei a 25-a din Premier League. Gazdele au deschis scorul in prima repriza (33), prin japonezul Takumi Minamino, imprumutat de la FC Liverpool, insa londonezii au restabilit egalitatea dupa pauza, prin Mason Mount, care a transformat un penalty in minutul 54.

Meciul Atletico Madrid - Chelsea, mansa tur din optimile de finala ale Ligii Campionilor, va avea loc pe Arena Nationala fara spectatori, marti, de la ora 22.00 (ora Romaniei).

Despartire soc in lumea tenisului. Decizia e una dureroasa pentru ambii: "Inca ne iubim"

Povestea tragica a celei care da numele trofeului feminin de la Australian Open, moarta la 29 de ani

Muza lui Daniil Medvedev, finalistul de la Australian Open, cea mai cuminte sotie de tenismen

Turneul lui Ion Țiriac de la București s-a ”golit” de vedete. Ce-au făcut românii
Trei nume importante, Stan Wawrinka, Denis Shapovalov şi Lorenzo Sonego, au părăsit turneul de tenis Ţiriac Open (ATP 250), dotat cu premii totale de 579.320 de euro, după ce au pierdut...
Nancy Faeser la București: fotbal și Schengen
Ministra germană de Interne Faeser a vizitat ieri și azi Bulgaria și România. Schengen, migrația ilegală și siguranța suporterilor la campionatul european de fotbal au fost temele discutate...