Astra a invins-o pe Hermannstadt si nu renunta la play-off. Mihai Radut a fost eroul giurgiuvenilor

Duminica, 07 Martie 2021, ora 17:14
1792 citiri
Astra Giurgiu

Astra Giurgiu a invins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 2-1 (1-1), duminica, pe teren propriu, intr-o partida din etapa a 26-a a Ligii 1 de fotbal, conform agerpres.ro.

Sibienii au deschis scorul prin croatul Drazen Bagaric (11), cu un sut al coltul lung. Oaspetii nu au avut avantaj decat patru minute, pentru ca Mihai Radut (15) a restabilit egalitatea cu o lovitura de cap, in urma unui corner.

Radut a creat si golul al doilea al gazdelor, cel care a adus victoria, pasand in fata portii, de unde bosniacul Sulejman Krpic (57) a impins balonul in plasa, dupa ezitari in lant ale fundasilor Ionut Stoica si Raul Oprut.

FC Hermannstadt a suferit a treia infrangere consecutiva, toate la limita.

Astra are trei victorii si un egal in ultimele patru etape si spera in continuare la un loc de play-off.

VIDEO Magnific. Romanul de la Fiorentina a dat doua goluri cu AC Milan si calca pe urmele lui Mutu

VIDEO Fiesta in vestiarul lui Rangers, cu Ianis Hagi si Steve Gerrard printre petrecareti

S-a terminat razboiul pe avere. Cati mostenitori are Diego Maradona. Un tribunal a dat decizia

Cristi Borcea, moment de sinceritate: "Am fost tot timpul cu Valentina, chiar daca m-am insurat cu Alina"

Ei sunt "asii" lui Adi Mutu pentru Europeanul Under 21. Avem jucatori de la Juventus, Fiorentina si Villarreal

Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...
Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...