Arsenal, la a treia victorie consecutiva in Premier League

Autor: P.I.
Duminica, 03 Ianuarie 2021, ora 10:21
2491 citiri
FOTO Pixabay

Arsenal a reusit a treia sa victorie consecutiva in Premier League, 4-0 cu West Bromwich Albion, in deplasare, sambata, in etapa a 17-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Kieran Tierney (23), Bukayo Saka (28) si Alexandre Lacazette (61, 64) au adus acest succes al ''tunarilor'', care au urcat pe locul 11.

La WBA continua degringolada, echipa antrenata de Sam Allardyce venind dupa 0-5 cu Leeds United.

Brighton a reusit sa obtina un egal acasa cu Wolverhampton Wanderers, 3-3, dupa ce ''lupii'' au condus cu 3-1 la pauza.

Gazdele au deschis scorul prin Aaron Connolly (13), dar Wolves a punctat de trei ori pana la pauza, prin marocanul Romain Saiss (19), autogolul lui Dan Burn (34) si Ruben Neves (44 - penalty). Brighton a revenit in repriza a doua prin golurile inscrise de Neal Maupay (46 - penalty) si Lewis Dunk (70).

Crystal Palace a castigat cu 2-0 in fata ultimei clasate, Sheffield United, prin golurile marcate de Jeffrey Schlupp (4) si Eberechi Eze (45+6).

Duminica au loc partidele Newcastle United - Leicester City, Chelsea - Manchester City, iar luni se va juca meciul Southampton - Liverpool.

8. Manchester City 26 p (14 j)

Gluma facuta de rusii de la Spartak Moscova dupa ce Messi a devenit liber sa negocieze cu alte cluburi

Spania - Brazilia, festival de goluri în cel mai tare amical al zilei. Alte rezultate
Echipa naţională a Spaniei a încheiat la egalitate marţi seara, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa naţională a Braziliei, într-un meci amical disputat la Madrid. Pe stadionul Santiago...
Doi ani de suspendare. O nouă decizie dură zguduie lumea dopingului
Atacantul internaţional brazilian al echipei Flamengo, Gabriel Barbosa, cunoscut sub numele de "Gabigol", a fost suspendat pentru doi ani pentru tentativă de fraudă la un control antidoping de...