Palida consolare pentru tricolori. Inca un rezultat miraculos scos de nationala Armeniei

Miercuri, 02 Iunie 2021, ora 08:38
2912 citiri
Nationala Armeniei a facut surpriza in Croatia

Armenia, adversara Romaniei in preliminariile Cupei Mondiale din Qatar, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul amical disputat, marti, in deplasare, cu Croatia, vicecampioana mondiala si calificata la Euro 2020, conform news.ro.

Gazdele au inscris prin Perisic, in minutul 24, iar oaspetii au egalat prin Wbeymar Angulo, in minutul 72.

Croatia face parte din Grupa D a Euro-2020, alaturi de Anglia, Scotia si Cehia. Jucatorii antrenati de Zlatko Dalici vor mai juca, duminica, un amical, cu Belgia, inainte de turneul final al CE.

In luna martie, Armenia a invins Romania cu 3-2, pe teren propriu, in preliminariile Mondialului din 2022.

N-a fost să fie Gibraltar! Cine e ultima adversară a României în ”liga piticilor”. De aici începe drumul spre Mondiale
Echipa națională a României a fost repartizată în Grupa 2 a Ligii C din Liga Națiunilor, ediția 2024-2025, alături de Kosovo și Cipru, iar astăzi și-a aflat ultima adversară....
Paradox în grupa preliminară. Naționala României care a învins Germania și Croația, dar nu merge la Euro
Naţionala U17 a România a încheiat Turul de Elită cu o victorie în faţa Croaţiei, scor 1-0, dar nu s-a calificat la Euro-19. Unicul gol al confruntării de marţi cu gazda miniturneului...