Argentina, invinsa de Spania cu 6-1

Miercuri, 28 Martie 2018, ora 08:10
6224 citiri

Echipa nationala de fotbal a Argentinei a fost invinsa de Spania, scor 6-1, intr-un meci amical.

Fara Leo Messi, formatia lui Sampaoli s-a facut de ras in aceasta confruntare amicala.

Diego Costa (12), Isco (27, 52, 74), Alcantara (55) si Aspas (73) au marcat pentru spanioli, in timp ce golul de onoare al argentinienilor a fost reusit de Otamendi (39).

Intr-un alt meci amical, Brazilia a oprit seria impresionanta a Germaniei si a castigat cu 1-0, dupa golul lui Gabriel Jesus din minutul 37.

Anglia si Italia au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un alt meci de pregatire. James Vardy a punctat pentru britanici, iar egalarea a venit tarziu, dintr-un penalti transformat de Insigne in minutul 87.

Totodata, Franta a castigat cu 3-1 meciul amical cu Rusia, golurile fiind reusite de Mbappe, cu o dubla, si Pogba. Pentru gazdele turneului final a marcat Smolov.

C.S.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...