Antrenorul Rapidului, după derby-ul cu Dinamo: ”Ne-a lovit glonţul un pic, dar ne-am cusut!”

Duminica, 24 Octombrie 2021, ora 08:55
1789 citiri
Mihai Iosif

Antrenorul FC Rapid, Mihai Iosif, şi-a felicitat jucătorii după meciul cu Dinamo, încheiat cu scorul de 1-1, pe stadionul din Ştefan cel Mare.

"Ne-a lovit glonţul un pic, dar ne-am cusut destul de repede. Nu cred că Dinamo ne-a suprins, cred că nu am avut aceeaşi atitudine în prima repriză, după care în repriza a doua ne-am revenit, am schimbat sistemul, am revenit la un 4-2-3-1 şi în final am aruncat în luptă tot ce am avut pe atac. De data asta am fost inspirat, alte dăţi nu am fost.

Am încredere în Ioniţă şi o să-i acord în continuare, atât lui, cât şi celorlalţi. Eu le acord încredere tuturor. Hlistei a fost dominat un pic în prima repriză (n.r. - de Torje şi Sorescu). Nu sunt dezamăgit de el, e un post pe care nu a mai jucat, poate azi a avut momente mai puţin reuşite. Dar, per total, şi-a făcut datoria cu brio, atât el, cât şi ceilalţi colegi.

Îi felicit pe toţi jucătorii pentru dăruirea pe care au arătat-o spre final şi pentru faptul că au crezut. Aţi văzut că la 1-1 ne doream victoria. Cred că era şi mai frumos meciul cu galeriile ambelor echipe, cred că meciul a fost destul de spectaculos, per total, dar lipsa galeriilor se simte pe un stadion de fotbal

(n.r. - despre jocurile Rapidului din acest sezon) Noi am fost constanţi mereu. Am fost constanţi în bine, apoi am fost constanţi în rău", a declarat Iosif, la microfonul televiziunilor care transmit Liga I.

Formaţia Dinamo a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Rapid, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii 1.

Dinamoviştii au deschis scorul prin Torje ’55. Pentru Rapid

Guvernul a făcut anunțul mult așteptat! Două stadioane de aproape 1.5 miliarde de lei se vor construi în România
Executivul a aprobat, joi, hotărârea de Guvern pentru aprobarea indicatorilor tehnico-economici ai obiectivului de investiţii „Construire Stadion cu capacitate de 30.000 locuri, Str. Ştefan...
Gestul kosovarului Krasniqi la Constanța, dezaprobat clar de către specialiști
Bogdan Lobonț (46 de ani), antrenorul interimar al giuleștenilor, l-a înlocuit în minutul 60 al meciului cu Farul pe Krasnoqi, dar internaționalul kosovar nu l-a privit pe tehnician și chiar...