Un atacant de la Juventus care l-a jignit pe arbitru si-a primit pedeapsa. Cate meciuri a fost suspendat

Marti, 01 Decembrie 2020, ora 20:39
2800 citiri
Alvaro Morata

Atacantul Alvaro Morata a fost suspendat doua jocuri dupa ce i-a adresat arbitrului meciului Benevento - Juventus cuvinte lipsite de respect.

Conform news.ro, jucatorul echipei torineze a primit cartonasul rosu, in minutul 90+6 al meciului de sambata, dupa ce i-a spus arbitrului "expresii lipsite de respect", potrivit presei italiene.

Partida s-a incheiat la egalitate, 1-1, Morata marcand golul oaspetilor in minutul 21, in timp ce Letizia a egalat, in minutul 45+3.

Morata va lipsi in partidele pe care Juve le va disputa cu Torino, acasa, la 5 decembrie, si cu Genoa, in deplasare, la 13 decembrie, in Serie A.

Doi ani de suspendare. O nouă decizie dură zguduie lumea dopingului
Atacantul internaţional brazilian al echipei Flamengo, Gabriel Barbosa, cunoscut sub numele de "Gabigol", a fost suspendat pentru doi ani pentru tentativă de fraudă la un control antidoping de...
„Ea primește wildcard-uri și are bani” Simona Halep, invidiată de o colegă din WTA suspendată și ea pentru dopaj
Simona Halep a revenit în circuitul WTA după o pauză de un an și jumătate și chiar dacă a pierdut în turul inaugural la Miami s-a comportat onorabil. Tara Moore, cea mai bună jucătoare...