Joi, 08 Aprilie 2021, ora 18:49
Autor: Teodor Serban
Alex Maxim a invins de unul singur campioana Turciei. Golurile romanului au fost decisive VIDEOAlex Maxim

Fotbalistul echipei Gaziantep FK, Alexandru Maxim, a inscris ambele goluri la meciul de pe teren propriu cu Istanbul BB, scor 2-0, disputat joi, in etapa a 33-a a campionatului Turciei, conform news.ro.

Maxim a marcat in minutele 32 si 52, primul gol din penalty. Alexandru Maxim i-a dedicat prima reusita colegului sau Alin Tosca. Marcatorul ambelor goluri a fost titular si a ramas pe teren pana in minutul 78.

Gaziantep FK ocupa locul 5 in clasament, cu 50 de puncte, in timp ce Istanbul BB, campioana Turciei din sezonul trecut, este pe 16, cu 33 de puncte. Lider este Besiktas, care are 67 de puncte si un joc mai putin.