Alex Maxim a invins de unul singur campioana Turciei. Golurile romanului au fost decisive VIDEO

Joi, 08 Aprilie 2021, ora 18:49
7614 citiri
Alex Maxim

Fotbalistul echipei Gaziantep FK, Alexandru Maxim, a inscris ambele goluri la meciul de pe teren propriu cu Istanbul BB, scor 2-0, disputat joi, in etapa a 33-a a campionatului Turciei, conform news.ro.

Maxim a marcat in minutele 32 si 52, primul gol din penalty. Alexandru Maxim i-a dedicat prima reusita colegului sau Alin Tosca. Marcatorul ambelor goluri a fost titular si a ramas pe teren pana in minutul 78.

Gaziantep FK ocupa locul 5 in clasament, cu 50 de puncte, in timp ce Istanbul BB, campioana Turciei din sezonul trecut, este pe 16, cu 33 de puncte. Lider este Besiktas, care are 67 de puncte si un joc mai putin.

Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
Ignorat de Iordănescu, erou în Turcia. Internaționalul care a fost decisiv pentru echipa românilor
Mijlocaşul român Alexandru Maxim, cu un gol şi o pasă de gol, a fost artizanul victoriei echipei Gaziantep FK cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei Kasimpaşa SK, duminică, pe teren propriu,...