Alex Maxim, gol salvator pentru echipa lui Marius Sumudica, in minutul 90

Sambata, 26 Septembrie 2020, ora 18:59
4412 citiri

Formatia Gaziantep FK, antrenata de Marius Sumudica, a remizat, sambata, in deplasare, scor 2-2, cu echipa Goztepe, intr-un meci din etapa a treia a campionatului Turciei.

Conform news.ro, golul de 2-2 a fost marcat de Alexandru Maxim, in minutul 90, din penalti.

Gaziantep FK a deschis scorul prin Demir, in minutul 7. Gazdele au inscris prin Aydogdu '50 si Ideye '61. Maxim a jucat pe toata durata partidei. Si Alin Tosca a fost integralist.

Gaziantep FK a inregistrat pana acum in actuala editie de campionat doua remize si o infrangere.

Ignorat de Iordănescu, erou în Turcia. Internaționalul care a fost decisiv pentru echipa românilor
Mijlocaşul român Alexandru Maxim, cu un gol şi o pasă de gol, a fost artizanul victoriei echipei Gaziantep FK cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei Kasimpaşa SK, duminică, pe teren propriu,...
Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....