Alex Cicâldău e zeu la Galatasaray! Ce-a făcut fotbalistul român în meciul cu Marseille din Europa League VIDEO

Joi, 25 Noiembrie 2021, ora 21:065063 citiri
Cicâldău e felicitat de coechipieri

Internaționalul român Alex Cicâldău a fost eroul primei reprize în meciul pe care Galatasaray Istanbul l-a disputat cu Olympique Marseille (4-2), în etapa a 5-a a grupelor Europa League.

Într-o partidă în care Galatasaray avea nevoie de un egal pentru a se califica în faza următoare, Cicâldău a fost titular, în timp ce Olimpiu Moruțan a început confruntarea pe banca de rezerve.

Românul Cicâldău și-a pus amprenta pe ambele goluri ale formației turce din prima repriză. Mai întâi a marcat cu un șut puternic și plasat, după care a provocat un autogol al echipei din Marseille, reușite care se pot vedea mai jos.

În minutul 51, Alex Cicâldău a fost înlocuit chiar cu conaționalul Olimpiu Moruțan. Meciul s-a terminat cu 4-2 pentru Galatasaray, care s-a calificat în primăvara europeană.