O echipa cu un buget de doar 700.000 de euro a eliminat-o pe Real Madrid. Casanova a dat golul victoriei

Joi, 21 Ianuarie 2021, ora 09:58
1937 citiri

Alcoyano, echipa care a eliminat formatia Real Madrid din Cupa Spaniei, are un buget de 700.000 de euro, informeaza marca.com.

In comparatie, campioana en titre a Spaniei are un buget pentru sezonul 2020/2021 de aproape 500 de milioane de euro.

Jose Juan Figueras, portarul echipei Alcoyano, unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren in meciul de miercuri, va implini, la 25 ianuarie, 42 de ani, iar atacantul Juli, care a intrat pe teren in minutul 60, are varsta de 39 de ani.

Real Madrid, eliminata din Cupa Spaniei de niste amatori din Liga 3. Golul calificarii, dat in inferioritate numerica

Alcoyano, echipa orasului Alcoy din regiunea Valencia, a promovat anul trecut din liga a patra in liga a treia. Formatia a jucat si in prima liga, dupa Al Doilea Razboi Mondial, dar de obicei evolueaza in ligile a treia si a patra.

Real Madrid a fost eliminata, miercuri, din 16-imile Cupei Spaniei, dupa ce a fost invinsa, in deplasare, cu 2-1 (0-1), dupa prelungiri, de Alcoyano.

Militao a deschis scorul pentru formatia care ocupa locul 2 in LaLiga, in minutul 45. Gazdele au reusit sa trimita meciul in prelungiri, dupa reusita lui Solbes, din minutul 80.

Ramon Lopez a fost eliminat, in minutul 110, si Alcoyano a jucat finalul prelungirilor in inferioritate numerica.

Cu toate acestea, Casanova a dat lovitura pe contraatac, in minutul 115.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...