Formula 1: duel pasionant între Hamilton și Verstappen în Brazilia!

Duminica, 14 Noiembrie 2021, ora 20:49
4029 citiri
Verstappen și Hamilton FOTO twitter F1

Marele Premiu al Braziliei a oferit un duel roată la roată între pretendenții la titlu.

Plecat de pe locul 10 în grilă, britanicul Lewis Hamilton a făcut o cursă de recuperare fantastică și a ajuns în urma rivalului său, olandezul Max Verstappen.

La prima tentativă de depășire, ambii piloți au ieșit în afara circuitului.

Apoi, Hamilton a reușit să treacă de Verstappen, a câștigat cursa și a reușit să strângă diferența în clasamentul general.

Cu trei curse rămase din sezon, Verstappen mai are 14 puncte față de Hamilton.

Însă mașina Mercedes a arătat în Brazilia că pur și simplu e de neoprit!

Formula 1: cine e pilotul care a reușit o dublă depășire în cursa sprint din China VIDEO
Pilotul olandez al echipei Red Bull, Max Verstappen, a câştigat cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, disputată sâmbătă dimineaţă. Verstappen i-a învins pe Lewis Hamilton...
Formula 1 s-a întors în China. Surpriză în calificările pentru proba de sprint
Pilotul britanic Lando Norris (McLaren) va pleca din pole position în cursa de sprint din cadrul Marelui Premiu de Formula 1 al Chinei, programată sâmbătă pe circuitul de la Shanghai....
#Verstappen, #Hamilton, #formula 1, #marele premiu al braziliei , #stiri Formula 1