Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Cursă nebună în Formula 1: ploaia a dat totul peste cap! Verstappen a reușit o revenire miraculoasă, cu 19 locuri recuperate

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 16:46
9826 citiri
Lewis Hamilton, primpul pilot din istorie care câștigă 100 de curse!

Marele Premiu de la Soci a fost unul cu adevărat spectaculos.

Mai erau câteva tururi până la final și britanicul Lando Norris (McLaren) conducea în fața lui Hamilton. Ploaia însă a apărut pe pistă, iar Norris a luat o decizie eronată: să nu intre la boxe!

Norris n-a rezistat mult cu peneurile hard pe asfaltul ud și a fost depășit de Hamilton, care a reușit astfel victoria cu numărul 100 a carierei!

Niciun alt pilot n-a mai ajuns în istorie la această cifră incredibilă.

Plecat de pe ultimul loc în grilă, pentru că a schimbat motorul, Verstappen a făcut o cursp de recuperare incredibilă! Și el a fost ajutat de ploaie, pentru că a luat decizia corectă de a schimba pneurile și a terminat pe locul 2!

În clasament, Hamilton are acum două puncte în fața lui Verstappen (Red Bull Racing).

Telefonul dezvoltat de Motorola în parteneriat cu Formula 1, așteptat să aducă o mulțime de funcții AI
În urmă cu două luni, Motorola a postat un teaser pentru Moto X50 Ultra, un smartphone dezvoltat în parteneriat cu Formula 1. Compania a abordat, în special, funcționalitățile AI ale noului...
Formula 1, în China. Premieră în cariera campionului Verstappen. Ce s-a întâmplat
Liderul campionatului mondial de Formula 1 şi campion en-titre, pilotul olandez Max Verstappen (Red Bull), a câştigat duminică Marele Premiu al Chinei, la Shanghai, a cincea etapă a...