Florin Tănase a marcat primul gol pentru Al Jazira. Reușita fostului căpitan de la FCSB i-a înnebunit pe arabi VIDEO

Vineri, 09 Septembrie 2022, ora 19:20
3087 citiri
Florin Tănase. Foto: Facebook / Florin Tănase

Fotbalistul echipei Al Jazira, Florin Tănase, a înscris un gol în meciul câştigat, vineri, în deplasare, scor 4-2, în faţa formaţiei Khor Fakkan, în etapa a doua a campionatului Emiratelor Arabe Unite.

Tănase, titular la oaspeţi, a marcat în minutul 47. Jucătorul român a rămas pe teren până în minutul 80.

“Sperăm să fie primul gol din multe pentru noul nostru jucător”, a notat Al Jazira pe Twitter.

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Mabkhout ’60 (penalti), ’71 (penalti), ’84.

Acelaşi Mabkhout a ratat un penalti în minutul 79.

Gazdele au condus cu 1-0, prin golul marcat de Salim Ali Ibrahim în minutul 45+1.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...