Anunțul lui Florin Tănase după victoria cu CFR Cluj

Duminica, 17 Aprilie 2022, ora 23:14
2601 citiri
Florin Tănase

Fotbalistul echipei FCSB, Florin Tănase, a declarat duminică seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 1-0, că îl bucură acest succes, însă el şi colegii săi trebuie să rămână cu picioarele pe pământ.

“Suntem foarte fericiţi. Am câştigat trei puncte mari, după un meci foarte greu. Suporterii au bătut atâta drum, au venit în număr foarte mare. Ne bucurăm că i-am făcut fericiţi, dar trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ pentru că nu suntem încă pe primul loc şi ne aşteaptă meciuri dificile.

Dacă marcam în debutul reprizei secunde reuşeam să mai marcăm şi stăteam liniştiţi pe final. Dar e bine că s-a terminat aşa şi ne apropiem de ei. CFR e o echipă solidă, cu care dacă nu eşti agresiv câştigă. Astăzi ne-am bătut, am arătat că suntem şi noi o echipă care luptă, nu copilaşi, cum ne fac unii, şi de aceea am reuşit”, a spus Tănase la posturile care transmit Liga 1.

Formaţia CFR Cluj a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa FCSB, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii 1. Clujenii au jucat în inferioritate numerică mai mult de o repriză. În clasament, între cele două echipe mai sunt acum doar două puncte.

Golul a fost marcat de Oct. Popescu ‘ 74.

În minutul 43, de la CFR Cluj a fost eliminat Susic pentru o intrare dură la Olaru.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#florin tanase, #Florin Tanase FCSB, #CFR Cluj FCSB, #Liga 1 meciuri rezultate , #CFR Cluj - FCSB