Incidente la Paris înaintea finalei Champions League. Fanii au forțat intrarea în stadion VIDEO

Sambata, 28 Mai 2022, ora 22:31
3003 citiri
Suporteri la finală. Foto: captura video / Twitter

Lovitura de începere a finalei Ligii Campionilor dintre Liverpool şi Real Madrid, programată iniţial pentru ora locală 21.00 (22.00), a fost amânată cel puţin 30 de minute din cauza întârzierilor în accesul fanilor pe Stade de France, a anunţat UEFA.

Potrivit AFP, fanii au încercat să forţeze un prim filtru instalat în jurul stadionului, dar accesul la stadion a rămas "etanş", a precizat poliţia din Paris.

Cozi lungi au fost văzute în jurul stadionului cu câteva minute înainte de startul meciului.

Mai mulţi fani au reuşit să treacă de bariere pentru a intra ilegal pe Stade de France.

Un fotbalist turc de 19 ani a adus victoria pentru Real Madrid, care e aproape de un nou titlu VIDEO
Formaţia Real Madrid, liderul din La Liga, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului spaniol. Golul a...
Ce a spus Klopp despre olandezul care îl va înlocui la Liverpool
Jurgen Klopp va pleca de la Liverpool în acaestă vară iar negocierile sunt foarte avansate cu Arne Slot, tehnicianul lui Feyenoord. Jurgen Klopp a vorbit despre acest subiect, mai ales că îl...
#finala Champions League, #incidente, #Paris, #liverpool, #Real Madrid , #Champions League